KALİTELİ VE UZUN ÖMÜRLÜ
AGRİMOL®
Malç Örtüleri
AGRİMOL® Malç Örtüleri %4 UV katkısı ile tamamen hurdasız hammadde ile üretilerek kendisini rakiplerinden ayırarak sahada çok daha uzun süre dayanır, sizi ek işçilik maliyetleri ile karşı karşıya bırakmaz.

Zamandan ve işçilik masrafların tasarruf etmek isteyen tüm üreticilerimiz için!

KEŞFET

Neden

Malç Örtüsü?

Günümüzde bitkisel üretimde yüksek kalite standartlarını yakalamak; kaliteli fide kullanımı, etkili zirai mücadele, doğru sulama ve gübreleme tekniklerinin kullanılması gibi birçok unsura bağlıdır. Verimi önemli ölçüde etkileyen bir diğer unsur ise yabancı ot mücadelesidir. Yabani otlar ile mücadele yabani otların çeşitlerine göre farklı kiyasal yöntemlerle yapılabiliyor olsa bile, üretilen ürünün bitki olması bitkiyede zarar verme potansiyeli vardır. Bu sebeple üreticiler bu bitkileri insan gücü ile yüksek sıklıkla temizletmek zorunda kaldığı için ciddi maliyetlerle karşılaşmaktadırlar.

Dikim yapılacak toprak belli aralıklarla 1 metre ile 1,5 metre alanı kaplayacak şekilde malç örtüsü ile kaplanır. Daha sonra bitkinin çeşidine göre malç örtüsü belli sıklıkta ve aralıkta delinerek dikim yapılır. Malç örtüsü sayesinde güneş alamayan toprak yüzeyinde yabani ot tohumları çimlenemez, yabani otlar ile uğraşmak zorunda kalmayan bitki kökü çok daha hızlı bitkiyi geliştirir ve verimi yükseltir. Bu alanda yabani ot gelişmediği için yabancı ot mücadelesine ek para harcamak zorunda kalmazsınız.

135_C
mulching

Malç Örtüsü Olarak

Neden Agrimol® ?

 

Kendini arazi şartlarında senelerce kanıtlamış AGRİMOL® malç örtüleri yukarıda malç örtüsünün getirdiği faydalardan farklı avantajlara sahiptir. AGRİMOL® malç örtüleri kumaş yapısı sayesinde üzerinde üzerinde bolca gözenek bulundurur. Gözenekler sayesinde toprak en önemli ihtiyacından biri olan havayı rahatça içeri alabilir. İçeri hava girebildiği için naylon örtülere göre çok daha az ısınır. 

Diğer avantaj ise damlama sulama borusu yerleşimidir. Naylon tip örtüler su geçirmediği için damlama boruları örtü altına yerleştirilir. Fakat borularda yaşanan herhangi bir probleme müdahale şansı olmadığında bitki kaybına sebep olur. AGRİMOL® malç örtülerinde damlama borularını örtü üzerine serdiğinizde suyu tamamen toprağa geçirdiği için bitki beslenmesinde aksaklık yaşanmaz. Sulama borularında yaşanan probleme bitki kaybı yaşamadan anında müdahale edebilirsiniz.

AGRİMOL®

Malç Örtüleri

Özellikleri ve Çeşitleri

 

Güven Alışveriş Merkezi olarak, ürünün hem niceliksel hem niteliksel özelliklerini artırmak isteyen üreticilere piyasadaki diğer zirai örtü türlerinden pek çok yönden daha avantajlı bir zirai örtü çeşidi sunuyoruz.

ico_12

UV Katkısı

Arazi şartlarında sürekli güneş altında duran ürünlerimizin tamamı UV katkılı üretilir. UV katkısı sayesinde şartlara göre 3 yıla kadar arazide kalabilmektedir. UV gelen güneş ışıklarını absorbe ederek hammaddenin bozulmasının önüne geçer.

ico_14

Farklı İhtiyaçlar için Farklı Genişlik

Dikim yapılacak her ürün farklı en gerektirir. Bunu karşılamak adına eni 1 metre, 1.2 metre ve 1.5 metre olmak üzere 3 farklı ürünümüz mevcuttur.

ico_13

Gramaj Çeşitleri

40 Gram/m2 ve 30 Gram/m2 iki çeşit ürünümiz bulunmaktadır. 40 gram/m2 ağırlığındaki ürünlerimiz arazi şartlarında 2-3 yıl arasında bozulmadan kalır. 30 gram/m2 ağırlığındaki ürünlerimiz ise ortalama 1 sene boyunca arazide kalabilmektedir.

ico_15

Ürün Uzunlukları

Ürünlerimizin tamamı rulo halinde satılmaktadır. 40 gram/m2 ağırlı ve 1 metre genişliğindeki ürünümüzün 500 metre ve 1000 metre seçenekleri mevcutken, diğer ürünlerimizin tamamı 1000 metrelik toplarda satılmaktadır.

+ 4000
Toplam Rulo Satışı
+ 2
Yıl Saha Ömrü
% 1.2
Kusur Oranı

AGRİMOL®

Kalitenin Malç Örtüsündeki Adı

 

Güven alışverişi olarak 5 senedir AGRİMOL® Malç Ürünlerini Türkiye’nin her yerinde bulunan müşterilerimize gönderiyoruz. 

Bugüne kadar toplamda 4254 adet rulo satışı yaptığımız ürünler, müşteri memnuniyeti sayesinde her geçen gün artarak devam etmektedir. Burada en büyük referansımız müşteri memnuniyetidir.

Seri üretim ürünlerde kalite hedefleri %100 olsa da büyük hacimde maalesef bunu tutturmak hiçbir üründe mümkün değil. Burada başarı oranımızı satışını yaptığımız ürün sayısındaki hata oranıyla ölçüyoruz. Bugüne kadar satışını yaptığımız ürünlerde hata oranı sadece %1,2 gibi oldukça küçük bir rakamdır.

Yabancı OtlarlaMücadele'deEn Etkili Örtü

 

Bitki yetiştiriciliğinde üreticilerin karşılaştığı en önemli zorluklardan biri de şüphesiz ki, yabancı otlardır. Yabancı otlarla mücadelede akla ilk gelen yöntem ilaçlama yöntemi olsa da Güven Alışveriş Merkezi zirai örtüleri size yabancı otlarla mücadelede daha düşük maliyetli çözüm sunar. Öte yandan, yabancı otların düzenli olarak bir çalışan tarafında yolunması gerekliliğini de ortadan kaldırarak size zamandan tasarruf ettirir.

mal___naylonu___ilek_naylonu_mal_____rt__s_____ilek___rt__s__

KISA SÜREDE

Ürün Kalitenizle
Fark Yaratın!

Türkiye’nin her yerine kargo imkanı

AGRİMOL® Malç Örtülerini Türkiye’nin her yerine gönderiyoruz. Ürünlerimizi yaptığımız anlaşmalar sayesinde istediğiniz adrese, normalden çok daha uygun ücrete temin edebilirsiniz.

Maliyet ve Zaman Tasarrufu Sağlayın!

İletişime Geçin

Ürünlerimizle ilgili daha fazla bilgi almak için aşağıdaki numarayı arayabilirsiniz.

Umut Satı

0 532 717 87 04